laptop.png

Blog

Kromě toho, že milujeme vytváření strategií, jsou někteří z nás tak trochu psavci. :) Díky tomu vzniká tento blog, kde se s Vámi dělíme o část našich znalostí. Žádné obligátní PR, pouze články nabité myšlenkami, znalostmi a tipy, které můžete

bez obav použít ve svém byznysu.

Domů > Blog

Češi potřebují více podnikatelských vizionářů

Aktualizace: 4. čvn 2018


Jako konzultant a podnikatel často pozoruji jiné kolegy podnikatele či své klienty a jejich firmy na našem českém rybníku pokrývající nejrůznější obory lidské činnosti. A k velkému smutku mi přijde, že se mezi námi stále objevuje velmi malé množství skutečných vizionářů – podnikatelů s jasnou vizí budoucnosti. Takových, kteří mají jasnou představu toho, co chtějí vybudovat a jak by jejich projekt měl obrazně řečeno změnit svět, čím by měl přispět, čím by měl zákazníky v dlouhodobém horizontu obdarovat. Mnoho lidí stále zakládá firmu s vidinou jen a pouze většího zisku, než kterého by kdy dosáhli v zaměstnání. Peníze a zisk jsou často stále jediným hnacím motorem. O tom, co vlastně budou na trh dodávat, přemýšlí až vzápětí. Jejich první podnikatelské kroky tak nejsou vedeny tím, co v současné době v ideálním případě pálí přímo je osobně, aniž by již nyní našli přijatelné řešení na trhu (tedy kde vidí mezeru na trhu).


Přitom je dokázané, že i z pohledu psychického zdraví a vnitřního naplnění podnikatelů je niterná vize tím nejlepším, co nás může potkat. Vize toho, jak bude náš projekt vypadat a co konkrétně přinese světu, je úžasným zdrojem energie, entusiasmu a pozitivního naladění, jež jsou tolik potřebné při překonávání překážek. A jak všichni víme, těch se v životě podnikatele objevuje velká spousta. Nic nepodpoří podnikatele v jeho každodenní činnosti tolik, jak jasný pozitivní cíl, k němuž spěje. Vizi coby zdroj tohoto zápalu nedokáže v dlouhodobém měřítku nahradit snad nic. Ti, kdo zažili pocit flow vycházející z jasného obrazu cíle, k němuž směřují, mi jistě dají zapravdu.


Proto přemýšlejme více při našich snahách vybudovat nový podnik. Hledejme trhy a díry na trzích, jejichž řešení v nás vzbuzuje vášeň. Není nic příjemnějšího, než poslouchat podnikatele naprosto nadchnutého jeho projektem. Vlastně – omlouvám se – je! Patrně jediná věc – takovým podnikatelem rovnou být. Přeji vám všem, přátelé, abyste takový pocit zažili.

17 zobrazení0 komentář

Zůstaňme ve spojení

Líbí se Vám naše články? Přihlaste se k našemu newsletteru. O každém dalším budete vědět hned, jak vyjde. Newsletter děláme jinak. Pouze hodnotný obsah, žádná reklama.

Budování a řízení značky

Návrhy a optimalizace byznys modelů

Marketingové strategie

Systémové nastavení firmy

Design nových produktů a služeb

  • LinkedIn - Bílý kruh
  • YouTube - Bílý kruh
Logo Brand Hub

© 2016 - 2018, Brand Hub s.r.o., IČ: 055 57 411, DIČ: CZ 055 57 411

Cyrilská 508/7, 602 00 Brno  |  Tel.: 739 054 292  |  E-mail: info@brandhub.cz